VENTILAČNÍ TURBÍNY

Provádíme montáže ventilačních turbín na panelových a rodinných domech. 

VENTILAČNÍ TURBÍNA HYBRYDNÍ

Hybridní ventilátor je funkční i při úplném bezvětří a slouží pro odvětrávání výrobních, skladovacích
a sportovních hal, odvětrání stoupacích větracích šachet panelových domů a prostorů,
kde je nutné pravidelné a intenzivní větrání
Hybridní ventilátor kombinuje ekologický přírodní zdroj energie ( vítr ) a malý elektrický
motorek o příkonu 6W
V případě nedostatečného proudění vzduchu, kdy klasická ventilační turbína nesplňuje funkci aktivního odsávání,
umožní elektrický motorek dosáhnout požadovaného výkonu ventilační turbíny.
Hybridní ventilátor je vybaven snímačem otáček a řídící jednotkou, která v pravidelných intervalech provádí měření rychlosti otáček ventilační turbíny. V případě, že se hlavice ventilační turbíny zastaví, nebo její otáčky klesnou pod požadovaný výkon, řídící jednotka zapne elektrický motorek. Měření se provádí v pravidelných intervalech a v případě zvýšení proudění vzduchu, řídící jednotka vypne motorek a ventilační turbína je opět poháněna přírodním zdrojem energie ( větrem ).

HV 355 Pohon

HV 355

Pohon

Elektromotorem

Pohon větrnou energii
Rychlost větru (m/s) (0-3,5) 3,5 4 5 6 7 8 9 10
Odsávané množství (m3/h) 650 330 400 520 650 760 890 1030 1150
Otáčky (ot/min) 155 80 93 124 155 180 210 242 265

Elektrický motorek je v provozu převážně v letním období, kdy se vzhledem k vyšším teplotám, pohyb vzduchu ustálí na minimální rychlosti nedostatečné k potřebné rotaci ventilační hlavice.
Často jde vydět na střechách že se hlavice vůbec netočí i několik dní.
A nebo se hlavice otáčí tak pomalu že nedochází k odvětrávání.
Hlavice musí mít dostatečné otáčky aby byla odvětrána celá délka šachty.

Hlavním přínosem tohoto výrobku je, že odstraňuje nedostatek ve funkčnosti klasických ventilačních turbín. Klasické ventilační turbíny jsou plně závislé na klimatických podmínkách tehdy, je-li malé povětří nebo úplné bezvětří, stává se z klasických ventilačních turbín pasivní prvek, který nesplňuje deklarované parametry. Ale hybridní ventilátor stále odvětrává.DESET DŮVODŮ PRO POUŽITÍ HV – profi:
• Hybridní ventilátor HV má vysokou účinnost větrání po celou dobu používání oproti klasickým ventilačním turbinám, které jsou plně závislé na povětří.
• S hybridním ventilátorem HV nejste otroky rozmaru větrů.
• PROTOŽE hybridní ventilátor HV zajistí pravidelné větrání a výměnu vzduchu v daném prostoru, bez absolutní závislosti na povětrnostních podmínkách.
• Hybridní ventilátor HV kombinuje výkon, spolehlivost a účinnost.
• Je možné jej ovládat pomocí řady čidel například teplotního,tlakového, vlhkostního a zajistit tak funkční větrání bez ohledu na rychlosti větru. Lze jej regulovat pomocí časového spínače nebo stavitelných klapek a mřížek.
• Hybridní ventilátor HV zkvalitní ovzduší od množství nečistot a emisí, tím že zajistí dostatečný přívod čerstvého přírodního vzduchu do prostor komerčních budov, panelových domů, sportovních, výrobních a skladovacích hal a tím zvětší komfort a pohodlí při užívání těchto prostor.
Hybridní ventilátor HV při odvětrání střešních plášťů a půdních prostor sníží tepelné zatížení v obytných nebo pracovních místnostech v podstřešních částech budov.
• Oproti klasickým axiálním ventilátorům velmi nízkou hladinu zvuku, nízké náklady na elektrickou energii,efektivně využívá povětří s kombinací malého elektrického motorku 6W. Použitím účinné převodovky zajistí vysoký výkon.
• Je vyroben kvalitní technologií, z kvalitních materiálů a dvěma ložisky SKF, které zajišťují stabilní, plynulý a velmi tichý chod.
• Hybridní ventilátor HV je ekonomický, ekologický a energeticky nenáročný výrobek. Tato kombinace z něj činí vysoce účinný produkt pro tzv. „zelená řešení“.

Unikátnost hybridního ventilátoru HV-profi je v tom, že nemá tzv. „nulový“ výkon, že se prakticky nikdy nezastaví. Stále rotuje a odsává požadované minimální množství vzduchu. V tom je zásadní rozdíl od klasických ventilačních turbin, které, když neproudí vzduch vlastně zůstávají jenom jako pasivní větrací prvek.
Hybridní ventilátor HV– profi dosáhl výrazného ocenění a to na 11. mezinárodním stavebním veletrhu FORARCH SLOVAKIA a na veletrhu INCHEBA EXPO BRATISLAVA (duben 2008).
Hybridní ventilátor HV– profi je chráněn užitnými vzory a patenty. Hybridní ventilátor HV-profi je certifikován a zkoušen dle metodiky „Stanovení vzduchotechnických a provozně bezpečnostních parametrů ventilačních turbín poháněných silou větru.“ Zkoušky jsou prováděny dle povinných předpisů a norem platných v ČR.


VENTILAČNÍ TURBÍNA ZÁKLADNÍ

Větrací ventilátory pracují na principu využití větru. jsou vyrobené z duralu(slitina hliníku a hořčíku, pevnosti se blíží oceli(pevnější než hliník), odolává běžnému krupobití, odolná mořské vodě tzn. nekoroduje v běžných podmínkách).Používáme v nich ložiska SKF. Vyrabý seve velikostech 200,260,355 a 400 mm. Hlavice je tvořena lopatkami speciálního tvaru, který zajišťuje maximální účinnost a současně brání zatékání při dešti. Hlavice se otáčí bezhlučně na speciálních ložiskách.

Rychlost větru (m/s) 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Odsáte množství vzduchu (m3/h) 180 250 400 520 650 760 890 1030 1115